Show menu

Mica Potica

Kulturni dom Postojna ob 17:30,

Gledališka predstava z elementi lutkarstva
Gledališče KUiD APéL

Mica potica je preprosta ''dečva'', ki ljubi življenje in živi v najlepšem kraju na zemlji. Njena vas se nahaja nekje pod hribi, med morjem in ravnicami. Potuje od kraja do kraja in ljudem poklanja kos dobrote. Pokaže, kako se speče najboljša potica, v potičniku in krušni peči. Mica potica govori o preprostih stvareh, ki nas obdajajo v vsakdanjem življenju. Postale so tako samoumevne, da jih več ne opazimo in z njimi celo ravnamo brez spoštljivega odnosa. Mar ni tako večkrat tudi v medsebojnem odnosu z našimi najbližjimi?

V predstavi nastopajo preproste a velike stvari: miza, drevo, cokle, lesni duh, žlica, potičnik, vrata, stol, voda, ogenj…

Kaj je prava mera, se sprašuje Mica med pripravo potice, in ugotovi, da z veliko mero ljubezni ''vse rata''.

Prava mera – vir modrosti,

Ravno prav in nič premalo,

Če preveč imaš pa poskrbi,

Da za druge bo ostalo.

Predstava je opremljena z etno glasbo.

Od ideje do izvedbe: Andreja Stare
Uvodna pesem: Sten Vilar

Predstava traja 50 minut.

Za abonma Mali medo in izven.

Vstopnice so naprodaj uro pred predstavo na blagajni Kulturnega doma Postojna. Cena vstopnice: 6€