Show menu

Vital Jurca Quartet // diplomski koncert

Kulturni dom Postojna ob 20:00,
Končno smo dočakali! Vital Jurca, najmlajša postojnska kitarska legenda, bo v kratkem diplomiral na jazz oddelku tržaškega konservatorija Giuseppe Tartini in tako postal prvi diplomiran jazz kitarist v Postojni. Na koncertu 26.11. ob 20h v kulturnem domu Postojna bo predstavljen diplomski program.

Zasedba:
Vital Jurca: kitara, kompozicije;
Bojan Volk: tenor saksofon;
Nikola Matošič: kontrabas;
Enos Kugler: bobni;

Vital Jurca, skorajšnji diplomant na oddelku za jazz kitaro konzervatorija Giuseppe Tartini v Trstu, bo s kvartetom predstavil avtorski projekt A day in a life.
Delo, ki je nastalo kot diplomska naloga pod mentorstvom profesorja Riccarda Chiariona med letošnjim poletjem in je posneto v oktobru 2021, je sestavljeno iz 6 skladb. Te opisujejo različne dele dneve in avtorjeve spomine.
Prvemu delu koncerta - predstavitvi diplomske naloge z naslovom 'A day in a life', bodo sledili najljubši jazz standardi mladega kitarista.

Nekaj za pokušino:
Waltz for Damir: https://www.youtube.com/watch?v=tjbgeND-J90

Soorganizatorja koncerta sta Jazz hram in Kulturni dom Postojna.
Za vstop na koncert je potreben PCT pogoj. Vstopnine ni.
Koncert bo sneman in predvajan v živo iz fb strani.